A "Gipszkarton-ról",
Nem csak Magyarországon, hanem világszerte ez a legnépszerűbb belsőépítészeti megoldás. Népszerűségét már évszázadokkal ezelőtt bebiztosította, és azóta csak felhasználási és felhasználói köre bővült. Az alábbiakban szeretnénk bemutatni előnyeit és alátámasztani, hogy miért is érdemes ezt a technológiát választani, ha egy épület belső terének a kialakításán dolgozunk.
mert…
A gipszes vakolatok nagymértékben növelik az épület egyes szerkezeteinek, például a fafödémeknek a tűzállóságát, mivel anyaguk nem ég, sőt csökkenti az égés hőjét, mivel minden gipszes anyag kötött kristályvizet tartalmaz, és ennek elpárolgásáig a hőmérséklet nem emelkedik.
Ez eredményezte, hogy gipsztáblákat kezdtek alkalmazni az acélszerkezetű toronyházak tűzvédelmére. S amikor a gipsztáblák papírköpenybe öntésével azok húzó-hajlító szilárdságát megnövelték, megszületett a gipszkartonlap.
Előnyei között szerepel, hogy könnyű, kis szállítási költségű építőanyag; válaszfal, álmennyezet, tetőtérbeépítés szerkezeteként egyaránt használható. A gipszkartonlapokkal az építés egyszerű, hatékony, gyors, és a szerkezetek méretpontosak. A szárazépítési technológiával nem viszünk fölösleges vizet a belső terekbe, a munka gyorsan és tisztán elvégezhető, rövid ideig tart, és a helyiségek azonnal beköltözhetők. Egy családi ház esetén az építési időt hónapokkal rövidítheti le a száraz szerkezetek alkalmazása.
gipszkarton, gipszkarton , gipszkarton , gipszkarton, gipszkarton
..........
Tökéletes, gyors és látványos építőanyag.
• Tökéletes, mert milliméter pontossággal
lehet vele dolgozni.
• Gyors, a kiváló technológiának, és a
szakembereknek köszönhetően.
• Látványos, mert a boltívek, polcrendszerek,
rejtet világítások, mennyezeti dobozok kialakítása
exkluzív megjelenést biztosít.
tehát..........

Miért használjunk gipszkartont?
Tiszta építés. Minimális a szeméthalom, az építési törmelék
Olcsóbb alapszerkezet. A szerkezet kis súlya miatt olyan helyekre is felépíthetõ, ahol más szerkezetet nem lehet, agy csak igen nagy költséggel lehet építeni.
Kis súly. Kiválóan alkalmas újabb szint vagy tetõtér beépítés készítésére, mert csak minimálisan terheli az alapot.
Nincs technológiai szünet. Az építés folyamatos.
A lakás azonnal beköltözhetõ. Nem kell száradni a falaknak, nem kell nyirkos környezetben élni
Méretpontos. A fal ott derékszögû, függõleges és vízszintes, ahol lennie kell. Az acél egyenes, nem vetemedik, nem szárad ki, nem reped, a rovarok nem támadják meg
Kiváló a hangszigetelõ képessége, mely sokrétû felhasználást tesz lehetõvé.
Könnyû gépészeti szerelhetõség. A vezetéképítéshez nem kell falat vésni, javítani. A csövek és vezetékek a szerkezeti profilokban kialakított lyukakban vezethetõk
Kártevõkkel szemben védett. Gombák, rovarok, rágcsálók nem támadják meg
Kötetlen tervezhetõség. Nincs modulméret, ezért nincsenek méretmegkötések. Íves falak és nyílások egyszerûen kialakíthatók, így különbözõ építészeti stílusú megjelenésû épületek építhetõk fel ezzel a rugalmas technológiával
Vékony falszerkezet. A falazott szerkezethez képest kb. 10%-kal nagyobb a hasznos alapterület, vagyis egy félszobával nagyobb lakás építhetõ, aminek az árát a vevõ megtakarítja.
Kisebb szállítási és rakodási költség. A kis súly és térfogat miatt igen jelentõs költségmegtakarítást eredményez.
Tartósság. A horganyzott acél élettartama, ha nincs korróziós, vizes közegben (márpedig egy zárt falban nincs) rendkívül hosszú, kb. 150 év.
Tûzálló. Az épületszerkezet csak nem éghetõ anyagot tartalmaz. A tûzállósági határértéke a szabványban elõírtakat jóval meghaladja. Éghetetlen gipszmagja jó tûzvédelmi tulajdonságokat biztosit. A 20 % kötött kristályvíztartalom mint beépített tûzoltóvíz mûködik.
Környezetbarát. Az acél 100 %-ban újra felhasználható, míg a bontott beton és tégla törmelék hasznosítása nem megoldott.
Egyszerûen bõvíthetõ, mellé, vagy ráépítéssel.
Teherbíró. Az acél súlyához képest a legnagyobb teherbírású építõanyag, így a szállítási, rakodási, alapozási költségei alacsonyabbak.
Építés költségei átlag 20 %-kal alacsonyabbak a hagyományos technológiával készült épületekhez viszonyítva.
Klimatizáló hatású, makropórusai révén jól szabályozza a helyiség levegõjének páratartalmát.
Mindezek mellett növeli a lakás komfortfokozatát, melegebb, otthonosabb érzést biztosít. Olyan környezetet teremthet, amelyben Ön és kedves családja sokkal jobban érezheti magát.
Befolyásolja az ingatlan késõbbi értékesítését, mind határidõ, mind vételár tekintetében, ezért akár tekinthetjük úgy is, mint egy jó befektetést.
Helyszíni vízigénye kicsi. Csak az alapozási és belsõ aljzatbetonozási munkák igényelnek technológiai vizet.
Kis felvonulási terület igény. Nincs szükség nagy anyagraktárra, a kiszállított anyagok azonnal beépítésre kerülnek.
ÉMI alkalmassági bizonyítvánnyal rendelkezik.
ISO 9001 minõségbiztosítási rendszerben készült anyagok kerülnek beépítésre.
|

8226, ", gipszkarton". ; 8226, ", gipszkarton". ; 8226, ", gipszkarton".